ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Փարիզում հանդիպել է «THALES»-ի ղեկավար կազմի հետ
2018 թվականի Նոյեմբերի 12-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում Փարիզում հանդիպել է ավիատիեզերական ոլորտի առաջատար ընկերություններից մեկի՝ «THALES»-ի ղեկավար կազմի հետ՝ փոխնախագահ Ռաֆայել Էսկենազի գլխավորությամբ։ Քննարկվել են հայաստանյան ընկերությունների հետ հնարավոր համագործակցության ուղղություններին և ներդրումներին վերաբերող հարցեր։
«THALES Group» ընկերությունը գործունեություն է ծավալում աշխարհի տարբեր երկրներում և զբաղվում է էլեկտրական համակարգերի նախագծմամբ ու կառուցմամբ, ծառայություններ է ապահովում ավիացիոն-տիեզերական, պաշտպանական, տրանսպորտային և անվտանգության շուկաներում:

Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan met with the leadership of “THALES”
12 / 11 / 2018
On November 12, 2018, Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan, as part of the delegation headed by the President of the Republic of Armenia Armen Sargsyan, met with the leadership of one of the leading companies in the aerospace industry “THALES” headed by Vice President Rafael Eskenazi. issues related to possible cooperation with Armenian companies and investment were discussed. “THALES Group” operates in many countries around the world and is engaged in design and construction of electrical systems, provides services in the aerospace, space, defense, transport and security markets.