ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը երկկողմ հանդիպում է ունեցել ՌԴ ԱԽ քարտուղար Ն. Պատրուշևի հետ
2018թ․նոյեմբերի 21-ին, ԱՊՀ ԱԽ քարտուղարների հերթական հանդիպմանը մասնակցելու նպատակով ՌԴ մայրաքաղաք Մոսկվայում գտնվող ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը երկկողմ հանդիպում է ունեցել ՌԴ ԱԽ քարտուղար Ն. Պատրուշևի հետ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր փոխանակեցին տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերի վերաբերյալ։
Երկուստեք կարևորվեց հայ-ռուսական ռազմավարական գործընկերային հարաբերությունների, բազմակողմ ձևաչափերում առկա համագործակցության խորացումը, ինչպես նաև ԼՂ հակամարտության խաղաղ, բանակցային ճանապարհով հանգուցալուծումը։
Հանդիպման ավարտին ստորագրվեց ՀՀ ԱԽ գրասենյակի և ՌԴ ԱԽ քարտուղարության միջև 2019-2020թթ․ համագործակցության ծրագիրը, որը նախանշում է անվտանգության ոլորտում երկկողմ համագործակցության հարցերի շրջանակը։

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с Секретарем Совета безопасности Российской Федерации С. Патрушевым
21 / 11 / 2018
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян, находящийся в столице Российской Федерации для участия в очередной встрече Секретарей Советов безопасности государств-членов СНГ, 21-го ноября 2018 года встретил¬ся с Секретарем Совета безопасности Российской Феде¬рации С. Патрушевым.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по вопросам региональной и международной безопасности. Обоюдно отметилась важность углубления армяно-российского стратегического партнерства, сотрудничества в многосторонних форматах, а также урегулирование Нагорно-карабахского конфликта путем мирных переговоров.
В завершение встречи была подписана программа по подготовке плана сотрудничества по линии Аппаратов Советов безопасности России и Армении на 2019-2020 годы, которая определяет рамки двустороннего сотрудничества в области безопасности.