Հանդիպում ԱԽ գրասենյակում
2019թ. մարտի 25-ին Անվտանգության խորհրդի գրասենյակում տեղի ունեցավ հանդիպում Թմրամիջոցների ու թմրամոլության մոնիթորինգի եվրոպական կենտրոնի (ԹԹՄԵԿ) պատվիրակության և Անվտանգության խորհրդի գրասենյակի ներկայացուցիչների միջև:
Ողջունելով հյուրերին՝ ԱԽ գրասենյակի ղեկավար Արմինե Մարգարյանը նշեց, որ Անվտանգության խորհրդի գրասենյակը պատրաստ է խորացնելու համագործակցությունը Կենտրոնի հետ՝ թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի ոլորտում:
Պատվիրակության ղեկավար, «EU4 Monitoring Drugs project 2019-2021» ծրագրի ղեկավար Իլզե Յակոբսոնն իր հերթին ներկայացրեց Հայաստանին առաջարկվող «EU4 Monitoring Drugs project 2019-2021» ծրագրի նպատակները, մասնավորապես շեշտելով, որ ծրագրի նպատակն է նպաստել ԵՄ գործընկեր երկրներում թմրամոլության, թմրամիջոցների և հոգեմետ նյութերի ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարում կարողությունների զարգացմանը և խթանել տարածաշրջանային համագործակցությունը:

Встреча в Аппарате Совета безопасности
В Аппарате Совета безопасности, 25-го марта 2019 года, состоялась встреча делегации Европейского центра мониторинга наркотиков и наркомании (ЕЦМНН) с представителями Аппарата Совета безопасности.
Руководитель Аппарата Армине Маргарян, приветствуя гостей, отметила, что Аппарат Совета готов к дальнейшему углублению сотрудничества с Центром в сфере борьбы с нелегальным оборотом наркотических средств.
Глава делегации, руководитель проекта «EU4 Monitoring Drugs project 2019-2021» Ильзе Якобсон, в свою очередь, представила проект «EU4 Monitoring Drugs project 2019-2021», предложенный Армении, в частности подчеркнув, что его целью является содействие развитию возможностей сферы борьбы с наркоманией, нелегальным оборотом наркотических средств и психотропных препаратов в странах-партнерах ЕС, а также стимулирование регионального сотрудничества.