Երրորդ հանդիպումը փորձագիտական հանրության հետ
Այսօր ազգային անվտանգության նոր ռազմավարության մշակման աշխատանքների շրջանակներում, ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը կրկին հանդիպել է փորձագիտական հանրության ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպմանը ներկա էին՝ Արման Նավասարդյանը, Արմեն Վարդանյանը, Գարիկ Քեռյանը, Գոռ Պետրոսյանը, Լաուրա Սիմոնյանը, Հրանուշ Խառատյանը, Մարիամ Ավագյանը, Միքայել Յալանուզյանը, Ռիչարդ Գիրակոսյանը, Սարո Սարոյանը, Ստյոպա Սաֆարյանը:
Հանդիպմանը ԱԽ քարտուղարը ներկայացրեց առկա պատկերացումները պատրաստվող փաստաթղթի բովանդակության, այն շրջանակող արժեքների, շահերի, նպատակների ու տեսլականի մասին, ինչպես նաև փորձագետների նախորդ խմբերի հետ հանդիպումների ընթացքում գրանցած արդյունքները։
Հաջորդիվ տեղի ունեցավ բովանդակային քննարկում հայեցակարգային և ռազմավարական փաստաթղթերի մշակման գործիքակազմերի, ժամկետների, բովանդակության և ընթացակարգերի դրանց մշակման մեթոդների, ինչպես նաև առկա սպառնալիքների ու դրանց տրվող համակարգային լուծումների տարբերակների թեմաներով:

Третья встреча с экспертным сообществом
Сегодня Секретарь Совета безопасности Армен Григорян вновь встретился с представителями экспертного сообщества в рамках разработки новой стратегии национальной безопасности.
На встрече присутствовали Арман Навасардян, Армен Варданян, Гарик Керян, Гор Петросян, Лаура Симонян, Грануш Харатян, Мариам Авагян, Микаел Яланузян, Ричард Гиракосян, Саро Сароян, Стёпа Сафарян.
Секретарь Совбеза представил существующие понятия о содержании, о ценностях и интересах, целях и видении, очерчивающих готовящийся документ, а также результаты, достигнутые в ходе встреч с предыдущими группами экспертов.
Далее состоялось содержательное обсуждение инструментария, сроков, содержания и процедур разработки концептуальных и стратегических документов, о методах их разработки, а также - дискуссия на тему существу¬ющих угроз и вариантов их системных решений.