Հանդիպում «Դասո սիստեմս» ընկերության պատվիրակության հետ
Այսօր Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ընդունել է աշխարհի առաջատար ընկերություններից մեկի՝ ֆրանսիական «Դասո սիստեմս» («Dassault systemes») ընկերության առաջին փոխնախագահ Քրիստիան Նարդենին և ակադեմիական ծրագրերի գլխավոր տնօրեն Քսավիե Ֆուրժեին:
Հանդիպման մեկնարկին ԱԽ քարտուղարը ողջունեց հյուրերին Երևանում և ընգծեց արդեն պարբերական դարձող հանդիպումների կարևորությունը:
Քարտուղար Գրիգորյանը ներկայացրեց տիեզերքի խաղաղ օգտագործման ոլորտը կարգավորող օրենսդրական նախագծի մանրամասները, ինչպես նաև հայկական տիեզերական ծրագրի տեսլականը: Եղավ անդրադարձ տարածաշրջանային և համաշխարհային ինտեգրացիոն՝ ենթակառուցվածքային ու գիտական ծրագրերին:
Քրիստիան Նարդենին ներկայացրեց իր պատվիրակության նպատակները և ծրագրերը՝ մասնավորապես կրթության և արդյունաբերության թվայնացման ոլորտներում:

Встреча с делегацией компании «Дасо системс» («Dassault systemes»).
Сегодня Секретарь Совета безопасности Армен Григорян принял первого вице-президента Кристиана Нардена и генерального директора академических программ Ксавье Форже французской компании «Дасо системс» («Dassault systemes»), функционирующей в составе одной из ведущих мировых компаний («Дасо груп») «Dassault Group».
В начале встречи Секретарь Совбеза приветствовал гостей в Ереване и подчеркнул важность регулярных встреч.
Секретарь Совета безопасности А. Григорян представил детали законопроекта, регулирующего сферу мирного использования космоса, а также видение армянской космической программы. Стороны коснулись инфра¬структурных и научных программ региональной и глобальной интеграции.
Кристиан Нарден представил цели и программы делегации, в частности , в области образования и оцифровки (цифровой трансформации) промышленности.