Հանդիպում Մոլդովայի ԱԲԽ քարտուղարի հետ
Այսօր ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Ռուսաստանի Դաշնության ՈՒֆա քաղաքում «Անվտանգության հարցերը համակարգող բարձրաստիճան ներկայացուցիչների ամենամյա տասներորդ հանդիպման» շրջանակներում հանդիպել է Մոլդովայի Անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղար Արթուր Գումենյուկի հետ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ԱԽ գրասենյակների միջև համագործակցության շուրջ փաստաթղթի կնքման հարցը և փոխանակվել համատեղ աշխատանքի կազմակերպման գաղափարներով։
Հաջորդիվ Ա. Գրիգորյանը ներկայացրեց Հայաստանի ներքաղաքական վիճակը և նախապատրաստվող դատական ռեֆորմները, իսկ Ա. Գումենյուկը ներկայացրեց Մոլդովայում ստեղծված սահմանադրական ճգնաժամի մանրամասները և նախատեսվող լուծումները։

Встреча с секретарем Совета национальной безопасности Молдовы
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян в рамках «10-ой международной ежегодной встречи высоких представителей, курирующих вопросы безопасности» проходящей в Уфе, встретился с секретарем Высшего совета национальной безопасности Республики Молдова Артуром Гуменюком.
В ходе встречи стороны обсудили подписание документов о сотрудничестве между Аппаратами Совбезов двух стран и обменялись идеями по организации совместной работы.
Далее секретарь Совбеза А. Григорян представил внутриполитическую ситуацию в Армении и предстоящие судебные реформы, Гуменюк представил подробности конституционного кризиса в Молдове и намеченные решения.