Հանդիպում քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ
Այսօր ազգային անվտանգության նոր ռազմավարության մշակման աշխատանքների շրջանակներում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպման ընթացքում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրեց առկա պատկերացումները պատրաստվող փաստաթղթի բովանդակության, նպատակների և այն շրջանակող արժեքների ու շահերի մասին, ինչպես նաև ընթացող աշխատանքները և գրանցված արդյունքները։
Հաջորդիվ տեղի ունեցավ բովանդակային քննարկում ԱԱՌ մշակման գործիքակազմերի և ընթացակարգերի, քաղաքացիական հասարակության ներառվածության աստիճանի ու ձևի, աշխատանքային ձևաչափի, ինչպես նաև առկա սպառնալիքների ու դրանց տրվող համակարգային լուծումների տարբերակների թեմաներով:

Встреча с представителями гражданского общества
Сегодня, в рамках работ по разработке новой Стратегии национальной безопасности, секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с представителями гражданского общества.
В ходе встречи секретарь Совета безопасности представил существующие понятия о содержании документа, о его целях, сопутствующих документ ценностях и интересах, а также текущие работы и зарегистрированные результаты.
Далее состоялось содержательное обсуждение инструментариев и процедур для разработки Стратегии национальной безопасности, степени и формы участия гражданского общества, рабочих форматов, а также существующих угроз и их системных решений.