Աշխատանքային հանդիպում քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ
Այսօր ազգային անվտանգության նոր ռազմավարության մշակման շրջանակներում ԱԽ գրասենյակում տեղի է ունեցել աշխատանքային հանդիպում քաղաքացիական հասարակության կառույցների ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպմանը ներկա էին հետևյալ կազմակերպությունների ներկայացուցիչները՝ «Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ» ՀԿ, «Ինլայթ հանրային հետազոտությունների կենտրոն» ՀԿ, «Իրավունքի պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ, «Լրագրողներ հանուն մարդու իրավունքների» ՀԿ, «Խաղաղության երկխոսություն» ՀԿ, «Մարդկային զարգացման միջազգային կենտրոն» ՀԿ, «Սոցիոսկոպ» ՀԿ, Ազատ քաղաքացի - քաղաքացիական նախաձեռնությունների կենտրոն, Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակ, ՀՌԿԿ - Հայաստան հիմնադրամ:
Հանդիպման ընթացքում քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներին է ներկայացվել ԱԱՌ կառուցվածքի նախագիծը։

Рабочая встреча с представителями гражданского общества
Сегодня в рамках разработки новой стратегии национальной безопасности состоялась рабочая встреча с представителями организаций гражданского общества в Аппарате Совета Безопасности.
На встрече присутствовали представители следующих организаций: НПО «Трансперенси Интернешнл», НПО «Центр общественных исследований Инлайт», НПО «Защита прав без границ», НПО «Журналисты за права человека», НПО «Мирный диалог», НПО «Международный центр человеческого развития», НПО «Социоскоп», Свободный гражданин - Центр гражданских инициатив, Ванадзорский офис Хельсинкской Гражданской Ассамблеи, Фонд CRRC-Armenia.
В ходе встречи представителям гражданского общества был представлен проект структуры стратегии национальной безопасности.