ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարների հետ
Այսօր Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ազգային անվտանգության ռազմավարության մշակման աշխատանքների շրջանակներում ընդունել է Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցին, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանին, «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանին և նույն խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանին։
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել են ԱԱՌ մշակման գործընթացը և փաստաթղթի նախնական կառուցվածքը։ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը կարևորել է ԱԺ խմբակցությունների մասնակցությունը ԱԱՌ-ի մշակման գործընթացին:
Կողմերը համատեղ քննարկել են ԱԱՌ մշակման գործընթացն առավել արդյունավետ դարձնելու հետագա գործողությունները:

Секретарь Совета безопасности встретился с руководителями фракций НС
Сегодня секретарь Совбеза Республики Армения Армен Григорян в рамках разработки стратегии национальной безопасности принял главу фракции «Мой шаг» Лилит Макунц, лидера фракции «Процветающая Армения» Гагика Царукяна, руководителя фракции «Просвещенная Армения» Эдмона Марукяна и секретаря той же фракции Геворга Горгисяна.
В ходе встречи были представлены процесс разработки Стратегии национальной безопасности и предварительная структура документа. Секретарь Совбеза Армен Григорян подчеркнул важность участия фракций НС в процессе разработки Стратегии.
Стороны обсудили дальнейшие действия по повышению эффективности процесса разработки Стратегии национальной безопасности.