Տեղի ունեցավ Ազգային անվտանգության ռազմավարության մշակման միջգերատեսչական հանձնախմբի հերթական նիստը
Այսօր Կառավարության խորհրդակցությունների և ընդունելությունների մեծ սրահում տեղի ունեցավ Ազգային անվտանգության ռազմավարության մշակման միջգերատեսչական հանձնախմբի հերթական նիստը:
Նիստը նախագահում էր ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը: Քարտուղար Գրիգորյանը ներկայացրեց Միջգերատեսչական հանձնախմբի 1-ին նիստի որոշմամբ ռազմավարական փաստաթղթի մշակման համար ստեղծված միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի կատարած աշխատանքները, ռազմավարության կառուցվածքի և բովանդակության մշակման ուղղությամբ գրանցած հաջողությունները, ռազմավարության առանձին գլուխների նախատեսվող պարունակությունը։
ԱԽ քարտուղարը նաև նշեց, որ, աշխատանքների բոլոր փուլերին զուգահեռ, Անվտանգության խորհրդի գրասենյակը հանդիպումներ է կազմակերպել Ազգային ժողովի խմբակցությունների ղեկավարների, արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի, հասարակական կազմակերպությունների, ակադեմիական հանրույթի, լրագրողների և վերլուծական կենտրոնների ներկայացուցիչների հետ:
Հաջորդիվ եղան ելույթներ, տեղի ունեցավ մտքերի փոխանակում։
Մանրամասները՝ տեսանյութերում.
ԱԽ քարտուղարի խոսքը ԱԱՌ մշակման միջգերատեսչական հանձնախմբի հերթական նիստին - https://youtu.be/-aZI-Vvu1H8

Regular session of the Interdepartmental Committee on National Security Strategy Development took place
28 / 10 / 2019
Today, regular session of the Interdepartmental Committee on the Development of National Security Strategy was held in Government's Big Conference and Reception Hall․
The session was chaired by Secretary of the SC Armen Grigoryan. Secretary Grigoryan presented the work done by the Interdepartmental Working Group on the development of the strategic document by the decision of the first sitting of the Interdepartmental Committee, successes in strategy structure and content development and the expected content of the individual chapters of the strategy.
The Secretary of the Security Council also noted that, at all stages of the work, the Security Council Office had meetings with the heads of the National Assembly factions, extra-parliamentary political forces, NGOs, academic community, journalists and with representatives of analytical centers.
Then there were speeches, there was an exchange of thoughts.
Details in the videos.
The speech of the SC Secretary on the regular session of Interdepartmental Committee on the Development of NSS - https://youtu.be/-aZI-Vvu1H8
Shots from the regular session of Interdepartmental Committee on the Development of NSS- https://youtu.be/mTt9GrgTza8