Տեղի ունեցավ Ազգային անվտանգության ռազմավարության մշակման միջգերատեսչական հանձնախմբի հերթական նիստը
Այսօր Կառավարության խորհրդակցությունների և ընդունելությունների մեծ սրահում տեղի ունեցավ Ազգային անվտանգության ռազմավարության մշակման միջգերատեսչական հանձնախմբի հերթական նիստը:
Նիստը նախագահում էր ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը: Քարտուղար Գրիգորյանը ներկայացրեց Միջգերատեսչական հանձնախմբի 1-ին նիստի որոշմամբ ռազմավարական փաստաթղթի մշակման համար ստեղծված միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի կատարած աշխատանքները, ռազմավարության կառուցվածքի և բովանդակության մշակման ուղղությամբ գրանցած հաջողությունները, ռազմավարության առանձին գլուխների նախատեսվող պարունակությունը։
ԱԽ քարտուղարը նաև նշեց, որ, աշխատանքների բոլոր փուլերին զուգահեռ, Անվտանգության խորհրդի գրասենյակը հանդիպումներ է կազմակերպել Ազգային ժողովի խմբակցությունների ղեկավարների, արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի, հասարակական կազմակերպությունների, ակադեմիական հանրույթի, լրագրողների և վերլուծական կենտրոնների ներկայացուցիչների հետ:
Հաջորդիվ եղան ելույթներ, տեղի ունեցավ մտքերի փոխանակում։
Մանրամասները՝ տեսանյութերում.
ԱԽ քարտուղարի խոսքը ԱԱՌ մշակման միջգերատեսչական հանձնախմբի հերթական նիստին - https://youtu.be/-aZI-Vvu1H8

Состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии по разработке Стратегии национальной безопасности
28 / 10 / 2019
Сегодня в большом зале совещаний и приемов правительства состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии по разработке Стратегии национальной безопасности.
На заседании председательствовал секретарь Совбеза Республики Армения Армен Григорян. Секретарь представил работу, проделанную межведомственной рабочей группой, созданной по постановлению, принятому на первом заседании Межведомственной комиссии, успехи, зафиксированные в направлении разработки структуры и содержания Стратегии, предполагающееся содержание отдельных глав Стратегии.
Секретарь Совета безопасности также отметил, что параллельно, на всех этапах работы, Аппарат Совета безопасности проводил встречи с руководителями фракций Национального собрания, внепарламентских политических сил, с представителями общественных организаций, академического сообщества, аналитических центров и с журналистами.
Далее последовали выступления и состоялся обмен мнениями.
Подробности в видео.
Выступление Секретаря СБ на очередном заседании Межведомственного комитета по развитию СНБ - https://youtu.be/-aZI-Vvu1H8
Кадры из очередного заседания Межведомственного комитета по развитию СНБ - https://youtu.be/mTt9GrgTza8