ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հարցազրույցն «Ազատություն» TV-ին
Այսօր ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն «Ազատություն» TV-ի եթերում խոսել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության երկարաժամկետ քաղաքական կարգավորման, տարածաշրջանի ապաշրջափակման և դրանում Ռուսաստանի մասնակցության կարևորության, հայ-թուրքական հարաբերությունների, հայաստանյան ներքաղաքական որոշ հարցերի և տարածաշրջանային հրատապություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ:
Պատասխանելով հայ-ադրբեջանական խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ հարցին՝ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդգծել է, որ խաղաղության համապարփակ պայմանագիրը հնարավոր կլինի ձևակերպել միայն ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում՝ Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցի քաղաքական կարգավորման երկարատև լուծման պարագայում:
Խոսելով տարածաշրջանի ապաշրջափակման մասին Արմեն Գրիգորյանը նշել, որ այն կարող է նպաստել Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի երկարաժամկետ կարգավորմանը: Անդրադառնալով Հայաստանի տարածքով Ադրբեջանին միջանցք տրամադրելու հարցին, ԱԽ քարտուղարը մեկ անգամ ևս շեշտել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունում որևէ երկրի սուվերեն միջանցք գոյություն ունենալ չի կարող:

The Interview of the Secretary of the Security Council Armen Grigoryan to "Azatutyun" TV
Today, the Secretary of the Security Council Armen Grigoryan spoke on “Azatutyun” TV about the long-term political settlement of the Nagorno Karabakh conflict, the unblocking of the region and the importance of Russia's participation in it, Armenian-Turkish relations, some internal political issues, and other issues of regional urgency.
Answering the question related to the Armenian-Azerbaijani peace agreement, Secretary of the Security Council Armen Grigoryan stressed that a comprehensive peace agreement can be concluded only within the framework of the OSCE Minsk Group in the case of a long-term political settlement of the Nagorno Karabakh conflict.
Speaking about the unblocking of the region, Armen Grigoryan noted that it can contribute to the long-term settlement of the Nagorno Karabakh conflict. Touching upon the issue of providing a corridor to Azerbaijan through the territory of Armenia, the Secretary of the Security Council stressed once again that there can be no sovereign corridor of any country in the Republic of Armenia.