Հունվարի 27-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հյուրընկալվել է ՍիվիլՆեթ առցանց հեռուստաընկերության տաղավարում:
Հարցազրույցի սկզբում ԱԽ քարտուղարը շնորհավորել է Հայոց բանակի 30-ամյակի կապակցությամբ և իր խոնարհումն է հայտնել բոլոր զինված հայորդիներին, ովքեր իրենց կյանքն են զոհել Հայրենիքի պաշտպանության գործում: Անդրադառնալով Հայոց բանակի բարեփոխումների վերաբերյալ հարցին՝ Ա. Գրիգորյանը նշել է, որ կառավարության հիմնական նպատակն է արհեստավարժ բանակի ձևավորումը, որը հնարավորություն կտա ժամկետային զինծառայության ժամկետը կրճատել, ինչպես նաև լուծել մի շարք կառուցվածքային հարցեր:
Պատասխանելով աշխարհում և մասնավորապես Ուկրաինայի շուրջ տեղի ունեցող իրադարձությունների ու մեր տարածաշրջանի հնարավոր ապակայունացման կապին, ԱԽ քարտուղարը նշել է, որ կառավարությունը շարունակաբար աշխատում է գնահատել թե՛ տնտեսական  և թե՛ ռազմաքաղաքական հնարավոր ազդեցությունները մեր տարածաշրջանի վրա: Այս համատեքստում ընդգծել է, որ Հայաստանը ակտիվ քննարկումներ է ունենում իր բոլոր գործընկերների հետ, որպեսզի տարածաշրջանը մնա ուշադրության կենտրոնում և այդպիսի հավաստիացումներ, որ անվտանգության վակում չի առաջանա՝ հայկական կողմը ստացել է:
Հարցազրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև հայ-թուրքական հարաբերություններին, ԼՂ հիմնախնդրի երկարաժամկետ քաղաքական լուծմանը և ներքաղաքական որոշ հարցերի:

On January 27, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, was hosted in the pavilion of CivilNet online TV channel.
At the beginning of the interview, the Secretary of the Security Council congratulated the Armenian Army on the 30th anniversary and expressed his condolences to all the armed Armenians who sacrificed their lives for the Homeland defence. Referring to the issue of the reforms of the Armenian Army, A. Grigoryan noted that the primary goal of the government is to form a professional army, which will reduce the length of military service and solve several structural issues.
Responding to the connection between the events in the world, particularly in Ukraine, and the possible destabilization of our region, the Secretary of the Security Council, noted that the government is constantly working to assess the potential economic and military-political impact on our region. In this context, he stressed that Armenia is actively discussing with all its partners to keep the region in the spotlight; the Armenian side has received assurances that there will be no security vacuum.
During the interview, the Secretary also touched upon the Armenian-Turkish relations, the long-term political settlement of the Nagorno-Karabakh conflict, and some domestic issues.