ԱԽ քարտուղարը Հռոմում մասնակցել է «Թվային աշխարհաքաղաքականություն. նոր սահմաններ, աճ և ազգային անվտանգություն» խորագիրը կրող գիտաժողովին
14 / 11 / 2018
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում 2018 թվականի նոյեմբերի 14-ին Հռոմում մասնակցել է «Թվային աշխարհաքաղաքականություն. նոր սահմաններ, աճ և ազգային անվտանգություն» խորագիրը կրող գիտաժողովին:
Գիտաժողովին մասնակցել են նաև Իտալիայի պաշտպանության նախարար Էլիզաբետա Տրենտան, գիտաժողովի կազմակերպիչներից՝ Elettronica Group ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն և նախագահ Էնզո Բենինին, ԱՄՆ 44-րդ նախագահ Բարաք Օբամայի վարչակազմի անդամ, քաղաքական փորձագետ Ալեք Ռոսը, գիտական և փորձագիտական հանրության ներկայացուցիչներ:
Միջոցառման ընթացքում մասնավորապես քննարկվել են արդյունաբերության թվային տրանսֆորմացիային, նոր իրողություններում պաշտպանական, անվտանգության ու ավիատիեզերական ոլորտներում գրանցվող փոփոխություններին առնչվող հարցեր:

The SC Secretary participated in the symposium entitled “Digital Geopolitics: New Frontiers, Growth and National Security" in Rome
14 / 11 / 2018
On November 14, 2018, the Secretary of the Security Council Armen Grigoryan, in the delegation headed by the President of the Republic of Armenia, participated in the symposium entitled “Digital Geopolitics: New Frontiers, Growth and National Security" in Rome.
The conference was attended by the Italian Defence Minister Elisabetta Trenta, by the organizers of the conference Elettronica Group Executive Director and President Enzo Benin, US 44th President Barack Obama's Administration Member and political analyst Alek Ros, and representatives of the scientific and expert community.
During the event, particularly, issues related to the digital transformation of the industry, defense, security and aerospace in new realities were discussed.