Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանին
21 / 11 / 2016
Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Յուրի Խաչատուրովն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաևին:
Զրուցակիցները քննարկել են անվտանգության և մի շարք այլ ոլորտներում երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափով համագործակցության ընդլայնման և խորացման հետ կապված հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել ս.թ. հոկտեմբերի 14-ին Երևանում կայացած ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանի արդյունքներին:
Հանդիպման ընթացքում դեսպանը ներկայացրեց ԱԱԽ քարտուղարին Ղազախստանի Հանրապետության Նախագահ Ն.Նազարբաևի՝ ՄԱԿ-ի հովանու ներքո միջազգային ահաբեկչության և ծայրահեղականության հակազդման միասնական համաշխարհային ցանց հիմնելու առաջարկությունը:
Կողմերն անդրադարձել են նաև երկու կառույցների միջև փոխգործակցությանը, քննարկել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև վերջին շրջանում տեղի ունեցած միջազգային և տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցեր:

Secretary of the National Security Council Received the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Kazakhstan to the Republic of Armenia
21 / 11 / 2016
Today, the secretary of the National Security Council Mr. Yuri Khachaturov received the extraordinary and plenipotentiary ambassador of the Republic of Kazakhstan to the Republic of Armenia Mr. Timur Urazaev.
The interlocutors discussed issues on expanding and deepening the cooperation in bilateral and multilateral format in the security sector and other areas. Also, reference was made on the results of the CSTO Collective Security Council session of October 14.
During the meeting the ambassador presented to the NSC secretary the suggestion made by the president of the Republic of Kazakhstan Mr. N.Nazarbaev to establish a common global network of combating international terrorism and extremism under the aegis of the UN.
The parties also discussed cooperation between the two institutions, issues of mutual interest, as well as recent international and regional developments.