Արմեն Գևորգյանն ընդունել է Իտալիայի դեսպան Ջովաննի Ռիչուլլիին
ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գևորգյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի ՀանրապետությունումԻտալիայի Հանրապետության արտա¬կարգ և լիազոր դեսպան Ջովաննի Ռիչուլլիին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել էՀայաստանի Հանրապետության և Իտալիայի Հանրապետության միջև երկկողմ հարաբերություններին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Զրուցակիցներն ընդգծել են, որ երկու ժողովուրդների բարեկամական հարաբերությունների վրա խարսխված ակտիվ միջպետական երկխոսությունը համագործակցության նորանոր ուղղություններ նախանշելու, փոխգործակցությունն առավել ամրապնդելու ամուր հիմք է:
ԱԱԽ քարտուղարն ու դեսպանը համակարծիք են եղել, որ բարձր մակարդակի քաղաքական հարաբերություններին զուգահեռ՝ առկա են լայն հնարավորություններ և չօգտագործված մեծ ներուժ՝ զարգացնելու առևտրատնտեսական հարաբերությունները, ընդլայնելու փոխգործակցությունը հեռանկարային մի շարք ոլորտներում:
Հանդիպմանը զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև վերջին շրջանում տեղի ունեցած միջազգային և տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցերի:

The Secretary of the National Security Council received the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Italy
14 / 09 / 2016
Today, the secretary of the National Security Council Mr. Armen Gevorgyan received the extraordinary and plenipotentiary ambassador of the Republic of Italy to the Republic of Armenia H.E. Mr. Giovanni Ricciulli.
During the meeting a wide scope of issues on bilateral relations between the Republic of Armenia and the Republic of Italy has been discussed.
The interlocutors stressed that the active interstate dialogue anchored in mutual understanding of the two nations identifies new areas of cooperation and is a firm basis for further strengthening of cooperation.
The NSC secretary and the ambassador concurred that along with high-level political relations there are also wide opportunities and still unused huge potential for the development of the trade and economic ties, expansion of cooperation in a number of prospective areas.