Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարն ընդունել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ և լիազոր դեսպանին
31 / 08 / 2016
ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գևորգյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջասիմ Մոհամմադ ալԿասիմիին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Հայաստանի Հանրապետության ևԱրաբական Միացյալ Էմիրությունների միջև երկկողմ հարաբերություններին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Զրուցակիցներն ընդգծել են, որ երկու ժողովուրդների փոխըմբռնման հիմքի վրա խարսխված ակտիվ միջպետական երկխոսությունը համագործակցության նորանոր ուղղություններ նախանշելու, փոխգործակցությունն առավել ամրապնդելու ամուր հիմք է:
Դեսպան Կասիմին համոզմունք է հայտնել, որ իր գործունեության ընթացքում կանի ամեն հնարավորը Հայաստանի և ԱՄԷ միջև գոյություն ունեցող սերտ բարիդրացիական հարաբերությունները խորացնելու ուղղությամբ:
ԱԱԽ քարտուղարն ու դեսպանը համակարծիք են եղել, որ բարձր մակարդակի քաղաքական հարաբերություններին զուգահեռ՝ առկա են լայն հնարավորություններ և չօգտագործված մեծ ներուժ՝ զարգացնելու առևտրատնտեսական հարաբերությունները, ընդլայնելու փոխգործակցությունը հեռանկարային մի շարք ոլորտներում:
Հանդիպմանը զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև վերջին շրջանում տեղի ունեցած միջազգային և տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցերի:

The Secretary of the National Security Council received the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the United Arab Emirates
31 / 08 / 2016
Today, the secretary of the National Security Council Mr. Armen Gevorgyan received the extraordinary and plenipotentiary ambassador of the United Arab Emirates to the Republic of Armenia H.E. Mr. Jassim Mohamed Al Qasemi.
During the meeting a wide scope of issues on bilateral relations between the Republic of Armenia and the United Arab Emirates has been discussed.
The interlocutors stressed that the active interstate dialogue anchored in mutual understanding of the two nations identifies new areas of cooperation and is a firm basis for further strengthening of cooperation.
Ambassador Qasemi assured that during his tenure he would do his best to deepen the existing close and good-neighbourly relations between Armenia and the UAE.
The NSC secretary and the ambassador concurred that along with high-level political relations there are also wide opportunities and still unused huge potential for the development of the trade and economic ties, expansion of cooperation in a number of prospective areas.