Արմեն Գևորգյանն այցելեց ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան
Այսօր Ազգային ավտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գևորգյանն այցելեց ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան (ՊԱՀՀ), որտեղ հանդիպում ունեցավ ՀՀ ՊՆ Ազգային ռազմավարական հետազոտությունների ինստիտուտի (ԱՌՀԻ) պետ Հայկ Քոթանջյանի հետ:
Հ. Քոթանջյանն Անվտանգության խորհրդի քարտուղարին ներկայացրեց համալսարանի առաքելությունը, նպատակն ու հիմնական խնդիրները: Անդրադառնալով կառուցվածքին՝ նա նշեց, որ գիտակրթական հաստատությունը հաջողությամբ միավորում է հետազոտական ու կրթական բաղադրիչները:
Ա. Գևորգյանը հետաքրքրվեց հաստատության՝ հատկապես հետազոտական գործունեությամբ՝ նշելով կառույցի առաքելության կարևորությունը:

Armen Gevorgyan visited National Defense Research University of the Ministry of Defence of RA
Today National Security Council Secretary Armen Gevorgyan visited National Defense Research University (NDRU) of the Ministry of Defence of RA where he met with the head of the National Institute for Strategic Studies of the RA MoD Hayk Kotanjyan.
H. Kotanjyan presented University’s mission, purpose and main tasks to the National Security Council Secretary. Referring to the structure he noted that the scientific and educational institution successfully combines research and educational components.
A. Gevorgyan was interested in the institution, especially in research activities, indicating the importance of the mission.