ԱԱԽ աշխատակազմի պատվիրակությունը մասնակցել է ԱՊՀ անդամ-պետությունների անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների հանդիպմանը
12 / 11 / 2015
Ս/թ. նոյեմբերի 11-ին Ազգային անվտանգության խորհրդիաշխատակազմի պատվիրակությունը մասնակցել է Մոսկվայում կայացած ԱՊՀ անդամ-պետությունների անվտանգության խորհուրդներիքարտուղարների երրորդ հանդիպմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են «Իսլամական պետության» հակազդմանն ուղղված համատեղ քայլերին, ԱՊՀ շրջանակներում անօրինական միգրացիայի դեմ պայքարին վերաբերող հարցեր:
ՀՀ պատվիրակության ղեկավար, ԱԱԽ աշխատակազմի ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Ա. Թանանյանը հանդես է եկել օրակարգին վերաբերող ելույթով:
Այցի շրջանակներում Ա. Թանանյանը երկկողմ հանդիպումներ է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության և Բելառուսի Հանրապետության գործընկերների հետ, որոնց ընթացքում քննարկվել են անվտանգության ոլորտում համագործակցության խորացման հարցեր:
ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալ Ռ.Նուրգալիևի հետ հանդիպման ընթացքում ստորագրվել է ԱԱԽ աշխատակազմի և ՌԴ ԱԽ աշխատակազմի միջև 2016-2017թթ. համագործակցության աշխատանքային պլանը:

NSC Staff Participated in the Security Council Secretaries Meeting of the CIS Member-States
On November 11, The National Security Council staff delegation participated in the Security Council Secretaries’ 3rd meeting of the CIS member-states in Moscow.
During the meeting such issues as joint counter-steps against the “Islamic State” and combating illegal migration within the CIS were discussed. The head of the Armenian delegation, Acting Chief of Staff of the National Security Council A. Tananyan delivered speech on the agenda.
In the scope of the meeting A. Tananyan held also bilateral meetings with his counterparts from the Russian Federation and the Republic of Belarus. During these meetings issues concerning the deepening of cooperation in the security sector were discussed.
During the meeting with the RF Security Council Deputy Secretary R. Nurgaliev the “2016-2017 Cooperation Work Plan” between the RA National Security Council and the RF Security Council staffs was signed.