Կայացել է անվտանգության հարցերը համակարգող բարձրաստիճան ներկայացուցիչների VI միջազգային հանդիպումը
Ս/թ. հունիսի 24-25-ը Ուլան-Ուդեում կայացել է անվտանգության հարցերը համակարգող բարձրաստիճան ներկայացուցիչների VI միջազգային հանդիպումը, որին մասնակցել են աշխարհի 64 երկրներից անվտանգության խորհուրդների քարտուղարներ, նախարարներ, Նախագահների օգնականներ և փոխնախարարներ, որոնք զբաղվում են անվտանգության հարցերով, հատուկ ծառայությունների ղեկավարներ և այլ պատասխանատու ղեկավարներ, ինչպես նաև ՄԱԿ-ի 2 պատվիրակություններ: Հանդիպմանը մասնակցել է ԱԱԽ աշխատակազմի ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Ա. Թանանյանը:
Օրակարգային հիմնական հարցը եղել է գլոբալ ծայրահեղականության ահագնացող սպառնալիքների վերլուծությունը և դրանց դրսևորումների դեմ պայքարի գործում միջազգային փոխգործակցությունը: Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են նաև հետևյալ հարցերը. «Խմելու ջուրը` որպես միջազգային անվտանգության կայուն զարգացման ապահովման ռազմավարական պաշար», «Միջազգային մակարդակով կենսաբանական անվտանգության ապահովման հարցում Ռուսաստանի դերը», «Միջազգային տեղեկատվական անվտանգության համակարգի ձևավորման գործում Ռուսաստանի մոտեցումները և նախաձեռնությունները»:

VI International meeting of high representatives in charge of security issues was held on
On June 24-25 VI international meeting of high representatives in charge of security issues was held on in Ulan-Ude, which was attended by secretaries of security councils, ministers, assistants of the Presidents and prime minister for security issues, security chiefs and other senior executives from 64 countries, and 2 UN delegations. Acting Chief of Staff of the National Security Council A. Tananyan also attended the meeting.
The main issue of the agenda was devoted to international interaction against increasing threats of neo global extremism and its new manifestations. During the meeting, discussions were also held on the theme: "Fresh water is a strategic resource for sustainable development of international security", "The role of Russia in ensuring biological safety at the international level", "Formation of the system of international information security: approaches and initiatives of Russia".