Տեղի է ունեցել տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ-լեհական միջկառավարական հանձնաժողովի 4-րդ նիստը
08 / 12 / 2014
Դեկտեմբերի 2-4-ը Վարշավայում տեղի է ունեցել հայ-լեհական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի չորրորդ նիստը, որին մասնակցել է նաև ԱԱԽ աշխատակազմի ներկայացուցիչը:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Լեհաստանի միջևտնտեսական, ֆինանսական, ներդրումային, գյուղատնտեսության, առողջապահության և մաքսային ոլորտներում համագործակցությանհարցերը:
Նիստի ավարտին հանձնաժողովի համանախագահները ստորագրել ենհամապատասխան արձանագրություն:
Այցի շրջանակներում ԱԱԽ աշխատակազմի ներկայացուցիչն աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Լեհաստանի Ազգային անվտանգության բյուրոյի գործընկերների հետ, որի ընթացքում քննարկվել են անվտանգության ոլորտում երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:

On December 2-4, the 4th meeting of the Armenian-Polish intergovernmental committee on economic cooperation was held in Warsaw. The representative of the NSC Staff attended the meeting.
08 / 12 / 2014
The 4th meeting of the Armenian-Polish intergovernmental committee on economic cooperation was held 08.12.2014
During the meeting cooperation issues on economic, financial, investment, agricultural, healthcare, customs and energy sectors between Armenia and Poland were discussed.
At the end of the session co-chairs of the meeting signed protocol of the 4th meeting of the Armenian-Polish intergovernmental committee.
Within the visit the representative of the NSC Staff had a working meeting with his partners from the National Security Bureau of Poland, during which issues of mutual interest in the security sector were discussed.