ՀԱՊԿ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարների կոմիտեին կից Ահաբեկչության և ծայրահեղականության դեմ պայքարի հարցերով փորձագետների աշխատանքային խմբի նիստում
09 / 10 / 2014
Հոկտեմբերի 7-9-ը Մոսկվայում Ազգային անվտանգության աշխատակազմի ներկայացուցիչը մասնակցել է ՀԱՊԿ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարների կոմիտեին կից Ահաբեկչության և ծայրահեղականության դեմ պայքարի հարցերով փորձագետների աշխատանքային խմբի նիստին:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ անդամ-պետություններում միջազգայինահաբեկչության և ծայրահեղականության դեմ պայքարի վիճակի և դրանց հետ կապվածմարտահրավերների ու սպառնալիքների կանխարգելմանն ուղղված միջոցառումներիվերաբերյալ առաջարկությունները, աշխատանքային խմբի կանոնադրության մեջփոփոխություններ կատարելու հարցեր և այլն:

Meeting of the Experts Working Group on Fight Against Terrorism and Extremism Adjunct to the CSTO Security Council Secretaries’ Committee
09 / 10 / 2014
On October 7-9, the representative from the National Security Council Staff participated in the Meeting of the Experts Working Group on Fight Against Terrorism and Extremism adjunct to the CSTO Security Council Secretaries’ Committee.
During the meeting suggestions towards the situation and associated challenges and threats preventive measures of fight against international terrorism and extremism in the CSTO member-states, as well as towards the amendments on the working group regulations and other issues were discussed.