Հայաստանի պատվիրակությունը մասնակցել է Անվտանգության հարցերը համակարգող բարձր ներկայացուցիչների հինգերորդ միջազգային հանդիպմանը
21 / 06 / 2014
Ազգային անվտանգության խորհրդի աշխատակազմի պատվիրակությունը հունիսի 19-21-ը Կազանում մասնակցել է Անվտանգության հարցերը համակարգող բարձր ներկայացուցիչների հինգերորդ միջազգային հանդիպմանը: Հանդիպմանը մասնակցել են թվով 61 երկրների պատվիրակություններ:
Հանդիպումը բացել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևը, ով էլ վարել է առաջին նիստը:
Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար Արամ Թանանյանը հանդես է եկել ելույթով, որում անդրադարձել է Հայաստանում թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի գործընթացին, գրանցված արդյունքներին, ՀԱՊԿ շրջանակներում պարբերաբար անցկացվող «Կանալ» հակաթմրանյութային օպերացիային, «Կանալ-Կովկաս», «Կանեփ-Կակաչ» միջոցառումներին, ՄԱԿ-ի թմրամիջոցների և հանցավորության գրասենյակի հետ համագործությանը և այլն:

Armenian Delegation Participated in the fifth International Meeting of the High Representatives Coordinating Security Issues
21 / 06 / 2014
On June 19-21, the delegation of the National Security Council Staff participated in the fifth International Meeting of the High Representatives Coordinating Security Issues in Kazan. The meeting hosted delegations from 61 countries.
The opening ceremony was held by the Secretary of the Security Council of the Russian Federation Nikolay Patrushev who conducted the first session.
The head of the Armenian delegation Aram Tananyan had a report on the ongoing process of combating drug trafficking in Armenia, the results registered, as well as the “Kanal” anti-drug operation held within the framework of the CSTO, the “Kanal-Caucasus” and the “Cannabis-Poppy” measures, on the cooperation with the United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC), etc.