Հանդիպում «Դասո սիստեմս» ընկերության պատվիրակության հետ
Այսօր Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ընդունել է աշխարհի առաջատար ընկերություններից մեկի՝ ֆրանսիական «Դասո սիստեմս» («Dassault systemes») ընկերության առաջին փոխնախագահ Քրիստիան Նարդենին և ակադեմիական ծրագրերի գլխավոր տնօրեն Քսավիե Ֆուրժեին:
Հանդիպման մեկնարկին ԱԽ քարտուղարը ողջունեց հյուրերին Երևանում և ընգծեց արդեն պարբերական դարձող հանդիպումների կարևորությունը:
Քարտուղար Գրիգորյանը ներկայացրեց տիեզերքի խաղաղ օգտագործման ոլորտը կարգավորող օրենսդրական նախագծի մանրամասները, ինչպես նաև հայկական տիեզերական ծրագրի տեսլականը: Եղավ անդրադարձ տարածաշրջանային և համաշխարհային ինտեգրացիոն՝ ենթակառուցվածքային ու գիտական ծրագրերին:
Քրիստիան Նարդենին ներկայացրեց իր պատվիրակության նպատակները և ծրագրերը՝ մասնավորապես կրթության և արդյունաբերության թվայնացման ոլորտներում:

A meeting with the delegation of the “Dassault Systèmes” company
Today, Secretary of the Security Council Armen Grigoryan received first Vice President Christian Nardin and Senior Director for Academic Programs Xavier Fouger from one of the world's leading companies, the French company “Dassault Systèmes”.
At the start of the meeting the Secretary of the Security Council welcomed the guests in Yerevan and emphasized the importance of the regular meetings.
Secretary Grigoryan presented the details of the legislative draft regulating the sphere of the peaceful use of outer space as well as the vision of the Armenian space program. A reference was made to the infrastructure and science programs of the regional and global integration.
Christian Nardin presented the goals and programs of his delegation particularly in the sphere of the educational and industrial digitalization.