Հանդիպում Մոլդովայի ԱԲԽ քարտուղարի հետ
Այսօր ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Ռուսաստանի Դաշնության ՈՒֆա քաղաքում «Անվտանգության հարցերը համակարգող բարձրաստիճան ներկայացուցիչների ամենամյա տասներորդ հանդիպման» շրջանակներում հանդիպել է Մոլդովայի Անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղար Արթուր Գումենյուկի հետ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ԱԽ գրասենյակների միջև համագործակցության շուրջ փաստաթղթի կնքման հարցը և փոխանակվել համատեղ աշխատանքի կազմակերպման գաղափարներով։
Հաջորդիվ Ա. Գրիգորյանը ներկայացրեց Հայաստանի ներքաղաքական վիճակը և նախապատրաստվող դատական ռեֆորմները, իսկ Ա. Գումենյուկը ներկայացրեց Մոլդովայում ստեղծված սահմանադրական ճգնաժամի մանրամասները և նախատեսվող լուծումները։

A meeting with the Secretary of the Supreme National Security Council of Moldova
Today, Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan met with Arthur Gumenyuk, the Secretary of the Supreme National Security Council of Moldova in Ufa, the Russian Federation within the framework of the 10th annual meeting of high-ranking security officials.
During the meeting the parties discussed the issue of the signing of a cooperation agreement between the SC offices and exchanged ideas on the organization of the joint work.
Then, A. Grigoryan presented the inner-political situation in Armenia and prepared judicial reforms. In his turn A. Gumenyuk presented the details of the constitutional crisis in Moldova and the planned solutions.