Կքննարկվեն Հայաստանում «ՌՈՍՏԵԽ»-ի հետ համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծման հնարավորությունները
Այսօր Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ընդունել է «ՌՈՍՏԵԽ» կորպորացիայի միջազգային կապերի դեպարտամենտի պատվիրակությանը` Ալեքսեյ Իվանովի գլխավորությամբ:
Արթուր Բաղդասարյանն ընդգծել է, որ համաձայն Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսատանի Դաշնության Անվտանգության խորհուրդների միջև համագործակցության շրջանակում ստորգրված արձանագրության` կքննարկվեն Հայաստանում «ՌՈՍՏԵԽ»-ի հետ համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծման հնարավորությունները:
Արթուր Բաղդասարյանի խոսքով` Հայաստանը հետաքրքրված է, որ ռուսական խոշոր ընկերությունները մուտք գործեն հայկական շուկա: Եվ, այդուհանդերձ, պետք է ընտրել այն ոլորտները, որտեղ առկա են որոշակի տնտեսական հնարավորություններ և որոնք շահավետ են ներդրումներ իրականացնելու համար:
Կողմերը դիտարկել են մի շարք ոլորտների զարգացման պոտենցիալը, ինչը լավ հիմք կարող է հանդիսանալ առաջիկայում ներդրումներ իրականացնելու և համատեղ գործունեության ծավալելու համար:
Ալեքսեյ Իվանովն իր խոսքում նշել է, որ առկա է պատրաստակամություն և հետաքրքրություն հայաստանյան ընկերությունների հետ համատեղ աշխատելու համար:
Ձեռք է բերվել պայամանավորվածություն առաջիկայում երկկողմ ձևաչափով մասնագիտական հանդիպումներ կազմակերպելու և ներդրումային կոնկրետ ծրագրեր քննարկելու համար:

The possibilities of creating joint ventures with "ROSTEC" in Armenia will be discussed
Today, Secretary of the National Security Council Artur Baghdasaryan received the delegation of the Department of the International Relations of the "ROSTEC" Corporation headed by Alexey Ivanov.
Artur Baghdasaryan emphasized that according to the protocol signed within the framework of the cooperation between the Armenian and Russian Security Councils, the possibilities of creating joint ventures with ROSTEC in Armenia will be discussed.
As said Artur Baghdasaryan, Armenia is interested in the fact that Russian large companies enter the Armenian market. And that is why it is necessary to choose the areas where there are certain economic opportunities and which are profitable for making investments.
The parties observed the development potential of a number of spheres, which can serve as good basis for the investments and joint activities in the near future.
Alexey Ivanov noted in his speech that there is willingness and interest to work with the Armenian companies.
An agreement was reached to organize professional meetings in the bilateral format and to discuss specific investment programs.