Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով հունիսի 23-25-ը պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանեց Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևի գլխավորած պատվիրակությունը
22 / 06 / 2013
Պատվիրակության կազմում են ՌԴ Անվտանգության խորհրդիաշխատակազմի, Ռուսաստանի Ռաշնության գործադիր իշխանությանմարմինների և կազմակերպությունների բարձրաստիճան պաշտոնյաներ:
Նախատեսված է Նիկոլայ Պատրուշևի հանդիպումները ՀՀ ՆախագահՍերժ Սարգսյանի և Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարԱրթուր Բաղդասարյանի հետ:
Այցի ընթացքում կստորագրվեն մի շարք փաստաթղթեր:
Արթուր Բաղդասարյանը և Նիկոլայ Պատրուշևը կայցելեն Գյումրու 102-րդ ռուսական ռազմական բազա, հայ-ռուսական բարեկամությունըխորհրդանշող «Պատվո բլուր» հուշահամալիր, Բյուրականիաստղադիտարան, Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:

On June 23-25 at the invitation of Secretary of the National Security Council of the Republic of Armenia Artur Baghdasaryan, the delegation headed by Secretary of the National Security Council of the Russian Federation Nikolai Patrushev will visit Armenia
22 / 06 / 2013
The delegation includes top officials from the RF Security Council staff, agencies of the executive authority and organizations of the Russian Federation.
The meetings of Secretary of the National Security Council of the Russian Federation Nikolai Patrushev with President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan and Secretary of the National Security Council of the Republic of Armenia Artur Baghdasaryan are intended. In the framework of the visit different documents will be signed.
Artur Baghdasaryan and Nikolai Patrushev will visit the 102nd Russian military base in Gyumri, the Byurakan Observatory and the Tsitsernakaberd Memorial.