Արթուր Բաղդասարյանն ընդունել է Լեհաստանի Հանրապետության Էկոնոմիկայի նախարարության պետքարտուղար, հայ-լեհական միջկառավարական հանձնաժողովի լեհական կողմի համանանախագահ Տոմաշ Տոմչիկևիչի գլխավորած պատվիրակությանը
25 / 04 / 2013
Այսօր Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար ԱրթուրԲաղդասարյանն ընդունել է Լեհաստանի ՀանրապետությանԷկոնոմիկայի նախարարության պետքարտուղար, հայ-լեհական  միջկառավարական հանձնաժողովի լեհական կողմի համանանախագահՏոմաշ Տոմչիկևիչի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-լեհական երկկողմհարաբերությունների զարգացման ընթացքին և տնտեսության տարբերբնագավառներում համագործակցության հեռանկարներին առնչվողհարցեր: Արձանագրվել է, որ Հայաստանն ու Լեհաստանն ունեն երկկողմհարաբերությունների զարգացման լուրջ ներուժ և հեռանկարներ: Կողմերի գնահատականով` հայ-լեհական հարաբերություններիզարգացման մեջ առանձնահատուկ տեղ է զբաղեցնում Լեհաստանիկողմից Հայաստանի տնտեսության տարբեր բնագավառներումներդրումային քաղաքականությունը և փոքր ու միջին բիզնեսիննպատակաուղղված աջակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվելկոնկրետ ուղղություններով համագործակցության ակտիվացման շուրջ, որի իրականացման գործում կարևոր նշանակություն կունենան հայ-լեհական և լեհ–հայկական առևտրաարդյունաբերական գործարարպալատների ստեղծումը և համագործակցության հուշագրի ստորագրումնայսօր` Երևանում:

Artur Baghdasaryan received Secretary of the Economy Committee of the Republic of Poland, Co-Chairman of the Armenian-Polish Intergovernmental Commission Tomasz Tomczykiewicz
25 / 04 / 2013
Today, Secretary of the National Security Council Artur Baghdasaryan received the delegation headed by Secretary of the Economy Committee of the Republic of Poland, Co-Chairman of the Armenian-Polish Intergovernmental Commission Tomasz Tomczykiewicz.
During the meeting the parties discussed issues related to the development of the Armenian-Polish bilateral relations and the perspectives of the cooperation in the different fields of the economy. It was recorded that Armenia and Poland have serious potential and prospects for the development of bilateral relations. According to the assessment of the parties, Poland has a special place in the development of the Armenian-Polish relations for the investment policy in the various sectors of Armenia's economy and targeted support to the small and medium-sized businesses.
During the meeting an agreement was reached on the activation of the cooperation in specific directions.