Ազգային Անվտանգության Խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով այսօր Երևան է ժամանում Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի գլխավորած` շուրջ 40 հոգուց բաղկացած պատվիրակությունը
29 / 01 / 2013
Ազգային Անվտանգության Խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով այսօր Երևան է ժամանում Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի գլխավորած` շուրջ 40 հոգուց բաղկացած պատվիրակությունը, որի կազմում ընդգրկված են ՀԱՊԿ քարտուղարության բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, Ռազմատնտեսական համագործակցության միջգերատեսչական հանձնաժողովի և դրան կից Գործարար խորհրդի անդամներ:
Տեղի կունենա Ռազմատնտեսական համագործակցության միջգերատեսչական հանձնաժողովի և դրան կից Գործարար խորհրդի հայ-ռուսական ազգային մասերի համատեղ նիստը, որի ժամանակ կստորագրվի նիստի արդյունքների վերաբերյալ արձանագրություն:
Կքննարկվեն Հայաստան-ՀԱՊԿ համագործակցության ծրագրով նախատեսված միջոցառումների իրականացման ընթացքը, ինչպես նաև ռազմատնտեսական և ռազմատեխնիկական համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Այցի շրջանակներում պատվիրակության կազմում ընդգրկված` ռազմաարդյունաբերության ոլորտի ռուսական ձեռնարկությունների ղեկավարները կայցելեն նույն ոլորտի հայկական գործընկեր ձեռնարկություններ, կծանոթանան նրանց արտադրական կարողություններին, կնախանշեն համագործակցության նոր ծրագրեր:
ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան կստորագրեն Հայաստանում ՀԱՊԿ ակադեմիա հիմնադրելու մասին հուշագիր:

Today, at the invitation of Secretary of the National Security Council Artur Baghdasaryan, a delegation of about 40 members headed by Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Nikolay Bordyuzha will arrive in Yerevan
29 / 01 / 2013
Today, at the invitation of Secretary of the National Security Council Artur Baghdasaryan, a delegation of about 40 members headed by Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Nikolay Bordyuzha will arrive in Yerevan. The delegation consists of CSTO Secretariat high-ranking officials, military economic cooperation interdepartmental committee and its adjacent Business council members.
A joint session is set to be held by the efforts of military economic cooperation interdepartmental committee and its adjacent Business council Armenian-Russian national units. A protocol regarding the results of the session will be signed during the meeting.
The implementation of measures scheduled by Armenia-CSTO cooperation program, as well as a wide range of issues refer to military and military-technical cooperation are also set to be touched upon.
In the frame of the visit Russian enterprises heads of military industry sphere will visit their Armenian partner enterprises, get acquainted with industry capacities and will indicate new cooperation projects.
NSC Secretary Artur Baghdasaryan and Nikolay Bordyuzha, Secretary General will sign a memorandum on the establishment of CSTO Academy.