Հանդիպում Արցախի արտաքին գործերի նախարարի հետ
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Ստեփանակերտում` Արցախի ԱԳՆ շենքում, հանդիպել է Արցախի արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանի հետ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են արտաքին և անվտանգային քաղաքականություններին վերաբերող մի շարք հարցեր:
ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Հայաստանի ազգային անվտանգության նոր ռազմավարության մշակման գործընթացի հիմնական ուղությունները և թիրախները։
Արցախի ԱԳՆ ղեկավարը նշել է Հայաստանի ազգային անվտանգության նոր ռազմավարության մշակման միջգերատեսչական հանձնախմբի ստեղծման կարևորությունը: Մասիս Մայիլյանն ընդգծել է տվյալ փաստաթղթի մշակման աշխատանքներում Արցախից փորձագետներ ներգրավելու նպատակահարմարությունը:

A meeting with the minister of foreign affairs of Artsakh
Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan met with minister of foreign affairs of Artsakh Masis Mailyan in Stepanakert at the building of the ministry of foreign affairs.
During the meeting the parties discussed a number of issues related to the foreign and security policies.
The Secretary of the Security Council presented the main directions and targets of the development process of the new National Security Strategy of Armenia.
The minister of foreign affairs of Artsakh noted the importance of establishing an inter-ministerial commission on elaborating a new National Security Strategy of Armenia. Masis Mayilyan stressed the expediency of involving experts from Artsakh in the process of preparation of this document.