Հանդիպում «Atlantic Council» փորձագիտական կենտրոնի պատվիրակության հետ
Այսօր ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունեց «Atlantic Council» փորձագիտական կենտրոնի պատվիրակությանը, որը գլխավորում էր կազմակերպության փոխնախագահ Դեյմոն Վիլսոնը։
Հանդիպման ընթացքում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրեց անվտանգության ոլորտի բարեփոխումները, ԱԽ գրասենյակի գործունեությունը և առկա մարտահրավերները։
Պարոն Վիլսոնը ներկայացրեց կազմակերպության նպատակները, դրա գործունեությունը, իրականացվող ծրագրերը և տարածաշրջանային առաջնահերթությունները։
Քննարկվեց ինչպես հայ-ամերիկյան հարաբերությունների ներկայիս վիճակը՝ ընդգծելով դրանց զարգացման հարուստ նախադրյալները, այնպես էլ «Atlantic Council»-ի հնարավոր աջակցությունը Հայաստանում վերլուծական կարողությունների զարգացման ուղղությամբ:

Meeting with delegation of "Atlantic Council" think tank
Today Secretary of the Security Council Armen Grigoryan received the delegation of the "Atlantic Council" Expert Center headed by Damon Wilson, Vice President of the organization.
During the meeting, the Secretary of the Security Council presented the reforms in the field of security, the activities of the Security Council office and the existing challenges.
Mr. Wilson presented the organization's goals, activities, implementing programs and regional priorities.
Both the current state of Armenian-American relations were discussed, emphasizing the rich prerequisites for their development, as well as the potential support of the "Atlantic Council" for the development of analytical skills in Armenia.