Աշխատանքային հանդիպում քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ
Այսօր ազգային անվտանգության նոր ռազմավարության մշակման շրջանակներում ԱԽ գրասենյակում տեղի է ունեցել աշխատանքային հանդիպում քաղաքացիական հասարակության կառույցների ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպմանը ներկա էին հետևյալ կազմակերպությունների ներկայացուցիչները՝ «Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ» ՀԿ, «Ինլայթ հանրային հետազոտությունների կենտրոն» ՀԿ, «Իրավունքի պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ, «Լրագրողներ հանուն մարդու իրավունքների» ՀԿ, «Խաղաղության երկխոսություն» ՀԿ, «Մարդկային զարգացման միջազգային կենտրոն» ՀԿ, «Սոցիոսկոպ» ՀԿ, Ազատ քաղաքացի - քաղաքացիական նախաձեռնությունների կենտրոն, Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակ, ՀՌԿԿ - Հայաստան հիմնադրամ:
Հանդիպման ընթացքում քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներին է ներկայացվել ԱԱՌ կառուցվածքի նախագիծը։

Working meeting with civil society representatives
Today, within the framework of the development of the new national security strategy, a working meeting was held with representatives of civil society organizations at the Security Council office.
Representatives of the following organizations were present at the meeting: Transparency International NGO, Enlight Public Research Center NGO, Protection of Rights Without Borders NGO, Journalists for Human Rights NGO, Peace Dialogue NGO,
International Center for Human Development NGO , Socioscope NGO, Center for Free Citizens - Civil Initiatives, Helsinki Citizens' Assembly Vanadzor Office, CRRC - Armenia Foundation.
During the meeting, the representatives of civil society were presented the project of the NSS structure.