ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը մեկնում է Ֆրանսիա
ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը դեկտեմբերի 6-8-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Ֆրանսիայի Հանրապետություն:
Այցի շրջանակներում Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպումներ կունենա Ֆրանսիայի Ազգային անվտանգության և պաշտպանության գլխավոր քարտուղար Ֆրանսիս Դելոնի, Մարսելի քաղաքապետ, սենատոր Ժան Կլոդ Գոդենի, Շուման հիմնադրամի նախագահ Ժան Դոմինիկ Ջուլիանիի, Արտերկրում ֆրանսիական կրթական հաստատությունների գործակալության գլխավոր տնօրեն Անն Մարի Դեկոտի և բարձրաստիճան մի շարք այլ պաշտոնյաների հետ:
ԱԱԽ քարտուղարը կմասնակցի նաև Մարսել քաղաքում կազմակերպվելիք Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության 20-րդ համագումարին: Համագումարի շրջանակներում տեղի կունենա Արթուր Բաղդասարյանի հանդիպումը Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության նախագահ Ուիլֆրեդ Մարթենզի և ԵՄ անդամ երկրների քաղաքական կառույցների ղեկավարների հետ:

Arthur Baghdasaryan to leave for France
Secretary of the National Security Council Arthur Baghdasaryan will pay a working visit to France on December 6-8.
Within the framework of his visit, Arthur Baghdasaryan will have meetings with French Secretary of National Security and Defense Francis Delon, Mayor of Marseille, Senator Jean-Claude Gaudin,, President of the Schumann Foundation Jean Dominic Giuliani, Director General of the French Education Agency abroad Anne Marie Décontiné, and other high-ranking officials. The Secretary of NSC will also participate in the 20th congress of the European People's Party. Within the framework of the latter, Arthur Baghdasaryan will meet with the Chairman of the Party Wilfred Martens and heads of political structures of the EU.