ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ընդունել է Նիկոլայ Բորդյուժային
Այսօր Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ընդունել է Հավաքական Անվտանգության Պայմանագրի Կազմակերպության անդամ պետությունների` թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի իրավասու մարմինների ղեկավարների խորհրդի 10-րդ նիստի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Հայաստանում գտնվող ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ շրջանակներում համագործակցության խթանմանը, ռազմատեխնիկական և ռազմարդյունաբերական համագործակցության խորացմանն առնչվող հարցեր:
Անդրադարձ է եղել թմրամիջոցների և թմրամոլության դեմ պայքարի խնդիրներին և այդ համատեքստում արդի մարտահրավերների դիմակայմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակի:

Today Secretary of the National Security Council Arthur Baghdasaryan received Nikolai Bordyuzha, Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO), who is in Armenia to participate in the 10th sitting of the Council of the CSTO Heads of State in charge of the fight against illicit drug trafficking.
During the meeting the sides discussed issues related to promotion of cooperation within the CSTO, deepening of military-technical and military-industrial cooperation.
Reference was made to the issues of the fight against drugs and drug addiction and in this context a wide range of current challenges.