Այսօր Մինսկում տեղի է ունենալու ՀԱՊԿ Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստը
01 / 06 / 2011
Այսօր ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը մասնակցելու է Մինսկում անցկացվող ՀԱՊԿ Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստին:
Նիստի սկզբում նեղ կազմով անցկացվելիք հանդիպման ժամանակ քննարկվելու են միջազգային իրավիճակը և զարգացման հեռանկարները և այդ համատեքստում Հավաքական Անվտանգության Պայմանագրի Կազմակերպության անդամ պետությունների անվտանգության ապահովման հարցերը:
Կոմիտեի` ընդլայնված կազմով նիստի քննարկման առարկան են լինելու ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի 2010թ. դեկտեմբերյան նստաշրջանում ընդունված որոշումների իրականացման ընթացքը, առկա սպառնալիքների և մարտահրավերների դիմակայմանն ուղղված անդամ պետությունների միջև համագործակցության համակարգման խնդիրները, ինչպես նաև 2011թ. երկրորդ կիսամյակ - 2012թ. առաջին կիսամյակ ժամանակաշրջանի համար Արտաքին քաղաքականության, անվտանգության և պաշտպանության հարցերով ՀԱՊԿ անդամ պետությունների ներկայացուցիչների խորհրդատվությունների ծրագիրը:

Today, Minsk will host the regular session of the Committee of Secretaries of the CSTO Security Council
01 / 06 / 2011
Secretary of the National Security Council Arthur Baghdasaryan will participate in the regular sitting of the Committee of Secretaries of the CSTO Security Councils held in Minsk today.
The international situation and development prospects will be discussed during the beginning of the meeting and in this context the issues of ensuring the security of the member states of the Collective Security Treaty Organization.
The Committee will discuss the process of implementation of the decisions adopted at the December 2010 session of the CSTO Collective Security Council, the issues of co-ordination of cooperation between member states to address the existing threats and challenges, as well as CSTO member states' foreign policy, security and defense consulting programs for the second half of 2011 - the first half of 2012.