ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը կմեկնի Հնդկաստան, ապա` Արաբական Միացյալ Էմիրություններ
Հնդկաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, վարչապետի ազգային անվտանգության գծով խորհրդական Շիվ Շանկար Մենոնի եւ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի գլխավոր քարտուղար Սաիֆ Սուլթան Ալ Արիանիի հրավերով մարտի 1-8-ը աշխատանքային այցով Հնդկաստան, ապա` Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կմեկնի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Պատվիրակությունը կհանդիպի Հնդկաստանի փոխնախագահի, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Շիվ Շանկար Մենոնի, արտաքին գործերի, պաշտպանության, ներքին գործերի պետական նախարարների, Հնդկաստանի պաշտպանական հետազոտությունների և վերլուծությունների ինստիտուտի ղեկավարության եւ այլ պաշտոնյաների հետ:
Արաբական Միացյալ Էմիրություններում Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը կհանդիպի Աբու Դաբիի գործադիր խորհրդի ղեկավար, թագաժառանգ Մուհամմադ բեն Զաիդ Ալ Նահայանի, Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի գլխավոր քարտուղար Սաիֆ Սուլթան Ալ Սարիանիի, արտաքին առեւտրի նախարար Շեյխա Լուբնա Ալ Կասիմի եւ բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաների հետ:

NSC Secretary Arthur Baghdasaryan will pay a working visit to India, then to the United Arab Emirates
01 / 03 / 2011
A delegation headed by Arthur Baghdasaryan, Secretary of the National Security Council, at the invitation of Shiv Shankar Menon, Secretary of the National Security Council of the Republic of India, Prime Minister's National Security Adviser and Saif Sultan Al Aryan, Secretary General of the Supreme National Security Council of the United Arab Emirates will leave for India, then to the United Arab Emirates on a working visit March 1-8. The delegation will meet with the Vice President of India, Secretary of the National Security Council Shiv Shankar Menon, the Ministers of Foreign Affairs, Defense, Home Affairs, leadership of the Indian Institute of Defense Studies and Analysis and other officials.
The delegation headed by Arthur Baghdasaryan in the United Arab Emirates will meet with Abu Dhabi's Executive Council Chief, Crown Prince Mohammed bin Zayed Al Nahyan, Secretary General of the United Arab Emirates Supreme National Security Council Saif Sultan Al Saryani, Foreign Trade Minister Sheikha Lubna Al Qasim and other high-ranking officials.