Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ընդունել է Փիթեր Սեմնեբիին
Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Փիթեր Սեմնեբիին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաեւ Հայաստանում Եվրահանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Ռաուլ դե Լուցենբերգերը:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Եվրամիություն քաղաքական համագործակցությանն առնչվող հարցեր, ընդգծվել է եվրոպական կառույցների հետ Հայաստանի համագործակցության հետագա խորացման անհրաժեշտությունը: Արթուր Բաղդասարյանը նշել է, որ Հայաստանն ըստ ժամանակացույցի պատշաճ մակարդակով իրականացնում է Հայաստան-Եվրամիություն 2009-2011 թվականների գործողությունների ծրագրով նախատեսված բարեփոխումները, տարբեր ուղղություններով առաջընթացն արդեն ակնհայտ է:

The Secretary of the National Security Council Artur Baghdasaryan received EU Special Representative in the South Caucasus Peter Semneby. Head of the European Commission Delegation, Ambassador Raul de Lutsenberger was also present at the meeting.
The parties discussed issues related to Armenia-European Union political cooperation and underlined the importance of further strengthening of cooperation with European structures. Artur Baghdasaryan said Armenia properly implements the reforms under Armenia-European Union 2009-2011 action plan in accordance with the established timetable, and there is an apparent progress in different directions.