Հայաստանում կմշակվի տեխնիկական անվտանգության հայեցակարգ
Տեխնիկական անվտանգության հայեցակարգի մշակման աշխատանքային խումբն այսօր գումարել է անդրանիկ նիստը, որը վարել է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, Եւրոպական կառույցների հետ Հայաստանի համագործակցությունը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:
Նշելով, որ հայեցակարգի մշակումը նախատեսված է ՙԱզգային անվտանգության ռազմավարությամբ՚ եւ ՙՀայաստան-Եվրամիություն՚ 2009-2011 թվականների ծրագրով` Արթուր Բաղդասարյանը կարեւորել է տեխնիկական անվտանգության ժամանակակից համակարգի ձեւավորումը, այս ոլորտում առկա եւրոպական լավագույն փորձի ուսումնասիրությունն ու իրավական դաշտի կատարելագործումը:
Նիստում որոշվել է եւրոպական փորձագետների հետ համագործակցությամբ հնարավոր կարճ ժամկետներում մշակել հայեցակարգի նախագիծն ու դրանից բխող իրավական ակտերը եւ սահմանված կարգով ներկայացնել հաստատման:

Technical security concept to be developed in Armenia
The working group on technical security concept development held its first sitting today chaired by NSC Secretary Artur Baghdasaryan, Chairman of the inter-agency commission coordinating Armenia’s cooperation with European structures.
Underlining the fact that the development of the strategy is consistent with the “National Security Strategy” and Armenia-EU 2009-2011 Action Plan, Artur Baghdasaryan highlighted the importance of establishing a technical security contemporary system and carrying out a study of European best practices and the legal amendments in this domain.
By a decision adopted at the sitting, the concept paper and the corresponding legal acts will be elaborated in collaboration with European experts at a possible shortest period and be submitted for approval in accordance with the procedure.