ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևին
02 / 09 / 2008
Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն այսօրընդունել է Հավաքական Անվտանգության Պայմանագրի Կազմակերպությանանվտանգության խորհրդի քարտուղարների կոմիտեի նիստին մասնակցելունպատակով Հայաստանում գտնվող Ռուսաստանի Դաշնության անվտանգությանխորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի Հանրապետության ևՌուսաստանի Դաշնության անվտանգության խուրհուրդների միջև կապերի հետագախորացման, տարածաշրջանում առկա մարտահրավերներին երկու երկրներիհամատեղ դիմակայման, ինչպես նաև Հավաքական Անվտանգության ՊայմանագրիԿազմակերպության շրջանակում հետագա գործակցության հետ կապված մի շարքհարցեր: Կողմերը կարևորել են երկու երկրների միջև կապերի հետգա խորացումը:

NSC Secretary Artur Baghdasaryan Received Nikolay Patrushev, Secretary of the National Security Council of the Russian Federation
02 / 09 / 2008
NSC Secretary Artur Baghdasaryan received today Nikolay Patrushev, Secretary of the National Security Council of the Russian Federation on an official visit in Armenia to participate in a committee session of the CSTO Security Council Secretaries.
During the meeting the parties discussed a number of issues on further enhancement of the relations between the RF and RA National Security Councils, the joint approach to confront the existing challenges in the region and future cooperation in the framework of CSTO. The parties attached importance to further deepening of relations.