Կայացել է ՙՌուբեժ - 2008՚ համատեղ հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների նախապատրաստման աշխատանքային խմբի նիստը
04 / 07 / 2008
Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանիգլխավորությամբ այսօր տեղի է ունեցել Հավաքական անվտանգության մասինպայմանագրի կազմակերպության շրջանակում Հայաստանի Հանրապետությանտարածքում ՙՌուբեժ - 2008՚ համատեղ հրամանատարաշտաբայինզորավարժությունների նախապատրաստման աշխատանքային խմբի նիստ:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են ՀՀ Նախագահի կողմից հաստատված և հուլիսի 22-ին Երևանում մեկնարկող զորավարժությունների 1-ին փուլի կազմակերպման ևանցկացման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Խորհրդակցության մասնակիցները ներկայացրել են մինչև այժմ կատարվածնախապատրաստական աշխատանքները, ինչպես նաև դրանց հետագակազմակերպման հետ կապված խնդիրները: Զորավարժություններին կմասնակցենշուրջ 7 երկրների ներկայացուցիչներ:
Նիստի ընթացքում տրվել են հանձնարարականներ զորավարժություններըՀայաստանի Հանրապետության տարածքում պատշաճ մակարդակով անկացնելուվերաբերյալ:

The working group on “Roubezh-2008” collective military exercise preparation had a meeting
In the framework of Collective Security Treaty Organization, the sitting of the working group on Roubezh-2008 collective military exercise preparation was held today chaired by Artur Baghdasaryan, Secretary of the National Security Council.
During the session a number of issues were discussed in relation to the start of the first stage of the military exercises on July 22, as approved by the RA President.
Participants of the meeting presented up-to-date information on preparatory work as well as further organizational issues. The representatives of about seven countries will participate in the military exercise.
During the meeting respective instructions were issued concerning the preparation and organization of the military exercise in the territory of the Republic of Armenia on a high level.