ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է «Ատլանտյան խորհուրդ» ամերիկյան վերլուծական կենտրոնի (Atlantic Council) փորձագիտական համայնքի ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ այցի շրջանակներում «Ատլանտյան խորհուրդ» ամերիկյան վերլուծական կենտրոնը (Atlantic Council) հանդիպում էր կազմակերպել փորձագիտական համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Քարտուղարը ներկայացրել է Հայաստանի մոտեցումները տարածաշրջանի ապաշրջափակման վերաբերյալ։ Հարց ու պատասխանի ձևաչափով նաև քննարկվել է խնդիրների լայն շրջանակ, ներառյալ ժողովրդավարական ինստիտուտների կայացման գործընթացները, Հայաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները և կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարը։

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Met With the Representatives of the Expert Community of the American Analytical Center, Atlantic Council
Within the framework of the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan's visit to the United States of America, the American Analytical Center, Atlantic Council, organized a meeting with the representatives of the expert community.
The Secretary presented Armenia's approaches to unblocking the region. A wide range of issues was discussed during the discussion, including the processes of establishing democratic institutions, Armenia's foreign policy priorities, and the fight against climate change.