ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի հայկական հանձնախմբի համանախագահ Ֆրանկ Փըլոնի հետ
16 / 12 / 2021
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ այցի շրջանակներում ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի հայկական հանձնախմբի համանախագահ Ֆրանկ Փըլոնի հետ։
Քարտուղարը բարձր է գնահատել Ներկայացուցիչների պալատում Հայկական հանձնախմբի և առանձնապես Փըլոնի ջանքերը Հայաստանին և հայ ժողովրդին աջակցելու հարցում։
Կոնգրեսականը կարևորել է Հայաստանում ժողովրդավարացման շարունակական գործընթացը։ Քննարկվել է երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը, մասնավորապես՝ Հայաստանի ժողովրդավարացման գործընթացները, էներգետիկ ոլորտի զարգացումները, ինչպես նաև կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարը։

The Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, Met with Frank Pallone, Congressional Armenian Caucus Founding Co-Chair
16 / 12 / 2021
Within the framework of his visit to the United States of America, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, met with Congressional Armenian Caucus Founding Co-Chair Frank Pallone.
The Secretary praised the efforts of the Armenian Committee in the House of Representatives, primarily Pallone's actions, in supporting Armenia and the Armenian people.
The congressman highlighted the continuous process of democratization in Armenia. The agenda of bilateral relations were discussed, particularly the democratization processes in Armenia, the developments in the energy sector, and the fight against climate change.