ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի ժամանակավոր պաշտոնակատարին
31 / 01 / 2022
Հունվարի 31-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի ժամանակավոր պաշտոնակատար Լիլա Փիթրս Յահյայի հետ:
Հանդիպման ընթացքում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Հայաստանում ընթացող բարեփոխումների օրակարգը, մասնավորապես՝ անվտանգային համակարգի, ժողովրդավարական հաստատությունների բարեփոխումների օրակարգը, ինչպես նաև օրենքի և իրավունքի գերակայության ամրապնդմանը միտված քայլերը: Այս համատեքստում Լիլա Փիթրս Յահյան ողջունել և բարձր է գնահատել այդ բարեփոխումների գործընթացի շարունակականությունը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգության վերաբերյալ: Քննարկվել են նաև Հայաստան-ՄԱԿ համագործակցության օրակարգին առնչվող մի շարք հարցեր: Կողմերը վերահաստատել են համագործակցության ներուժը լիարժեք իրացնելու փոխադարձ պատրաստակամությունը:

Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Met With the Acting UN Resident Coordinator in Armenia
31 / 01 / 2022
On January 31, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, met with Lila Pieters Yahia, Acting UN Resident Coordinator in Armenia.
During the meeting, the Secretary of the Security Council presented the agenda of the ongoing reforms in Armenia, particularly the agenda of the reforms of the security system, democratic institutions, and the steps aimed at strengthening the rule of law. In this context, Lila Pieters Yahia welcomed and praised the continuity of the reform process.
The interlocutors exchanged views on regional security; moreover, the issues related to the Armenia-UN cooperation agenda were also discussed. The parties reaffirmed their mutual readiness to realize the potential of cooperation fully.