ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Միացյալ Թագավորության Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սըր Սթիվեն Լովգրովի հետ
26 / 04 / 2022
Ապրիլի 26-ին Միացյալ Թագավորություն կատարած այցի ընթացքում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սըր Սթիվեն Լովգրովի հետ:
Հանդիպման ընթացքում ԱԽ քարտուղարն իր զրուցակցին է ներկայացրել անվտանգային իրավիճակը Հարավային Կովկասում, ինչպես նաև Հայաստանի կողմից ձեռնարկվող քայլերը տարածաշրջանի անվտանգային մարտահրավերների հաղթահարման ուղղությամբ:
Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական շարունակական բարեփոխումները, որոնք կարևոր դերակատարություն ունեն երկկողմ հարաբերությունների զարգացման համատեքստում:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի Հանրապետություն-Միացյալ Թագավորություն երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Met with the Secretary of the National Security Council of the United Kingdom Sir Stephen Lovegrove
26 / 04 / 2022
On April 26, during his visit to the United Kingdom, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, met with the Secretary of the National Security Council, Sir Stephen Lovegrove.
During the meeting, the Secretary of the Security Council presented to his interlocutor the security situation in the South Caucasus and the steps taken by Armenia to overcome the security challenges in the region.
The interlocutors noted the ongoing democratic reforms in Armenia, which play an important role in the development of bilateral relations
The interlocutors discussed many issues on the Republic of Armenia-United Kingdom bilateral relations agenda.