Մարտի 7-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ հանձնակատար, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահ Բրիս Ռոքֆոյին:
Զրուցակիցները քննարկել են Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված և դրա հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում առաջացած հումանիտար ծանր իրավիճակը: Կողմերն ընդգծել են Արդարադատության միջազգային դատարանի կողմից Լաչինի միջանցքի բացման առնչությամբ կայացված իրավաբանական պարտադիր ուժ ունեցող որոշումն ի կատար ածելու անհրաժեշտությունը:
ԱԽ քարտուղարն իր զրուցակցի ուշադրությունն է հրավիրել մարտի 5-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում իրականացված ահաբեկչական հարձակման դեպքին և ընդգծել միջազգային ներկայության անհրաժեշտությունը ԼՂ-ում և Լաչինի միջանցքում:

On March 7, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, received Brice Roquefeuil, the Co-Chairman of the OSCE Minsk Group of France.
The interlocutors discussed the difficult humanitarian situation created around the Lachin Corridor and resulting from it in Nagorno-Karabakh. The parties emphasised the need to implement the legally binding decision made by the International Court of Justice regarding the opening of the Lachin Corridor.
The Secretary of the Security Council drew the attention of his interlocutor to the terrorist attack carried out by the Azerbaijani armed forces in Nagorno-Karabakh on March 5 and emphasised the need for an international presence in Nagorno-Karabakh and the Lachin Corridor.