ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Նատալի Լուազոյի գլխավորած պատվիրակության հետ
Հունիսի 20-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Եվրոպական խորհրդարանի անվտանգության և պաշտպանության հարցերով ենթակոմիտեի նախագահ Նատալի Լուազոյի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել, որ ՀՀ-ԵՄ երկկողմ հարաբերությունները կայուն զարգացում են ապրում, որը ներառում է նաև անվտանգության ոլորտը: Ա. Գրիգորյանը բարձր է գնահատել ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությունը Հայաստանում և ընդգծել, որ այն նպատում է ավելի կայուն ու անվտանգ տարածաշրջան ունենալուն:
Նատալի Լուազոն շորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ երկկողմ բարեկամական հարաբերությունները և համագործակցությունն ամրացնելու համար անհրաժեշտ է գործուն քայլեր ձեռնարկել՝ մասնավորապես Հայաստանի համար նման դժվարին քաղաքական պայմաններում:

The Secretary of the Security Council met with the delegation led by Nathalie Loiseau
On June 20, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, met with the delegation led by the chair of the sub-committee on Security and Defense in the European Parliament, Nathalie Loiseau.
The Secretary welcomed the delegation's visit to Armenia and emphasised that RA-EU bilateral relations are developing steadily, including the security sector. A. Grigoryan highly appreciated the activities of the EU civilian mission in Armenia and emphasised that it aimed to have a more stable and safe region.
Natalie Loiseau expressed gratitude for the reception and noted that taking active steps to strengthen bilateral friendly relations and cooperation is necessary, particularly in such difficult political conditions for Armenia.