ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Անջեյս Վիլումսոնսին
Հոկտեմբերի 26-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Լատվիայի Հանրապետության ԱԳՆ պետքարտուղարի տեղակալ Անջեյս Վիլումսոնսին:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը և ընդգծել խաղաղության հաստատման հրամայականը: Վերոնշյալի շրջանակներում Ա.Գրիգորյանը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բրյուսելյան բանակցային գորրծընթացի որոշ մանրամասներ:
Անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանի էթնիկ զտման քաղաքականության արդյունքում ստեղծված հումանիտար իրավիճակին, ինչի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է  Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանվածներին աջակցության ցուցաբերման ուղղությամբ ՀՀ կողմից գործադրվող ջանքերը:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Received Andzejs Vilumsons
On October 26, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, received Andzejs Vilumsons, the Under-Secretary of State of the Ministry of Foreign Affairs of Latvia.
The interlocutors discussed the regional security situation and emphasised the imperative of establishing peace. Within the above-mentioned framework, A. Grigoryan presented some details of the Brussels negotiation process for regulating Armenian-Azerbaijani relations.
During the meeting the reference was made to the humanitarian situation created as a result of Azerbaijan's ethnic cleansing policy, within the framework of which the Secretary presented the efforts made by RA in the direction of providing support to forcibly displaced people from Nagorno Karabakh.