ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության միջանկյալ ռազմավարական գնահատման փաստահավաք առաքելության պատվիրակությանը
14 / 11 / 2023
Նոյեմբերի 14-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության միջանկյալ ռազմավարական գնահատման փաստահավաք առաքելությանը, որը գլխավորում էր Խաղաղության, գործընկերության և ճգնաժամային կառավարման տնօրինության ղեկավար ժիլ Ռոստենը:
ԱԽ քարտուղարը բարձր է գնահատել ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության աշխատանքը և վերահաստատել Հայաստանի պատրաստակամությունը՝ շարունակելու ցուցաբերել աջակցություն առաքելության աշխատանքներին:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել ՀՀ-ԵՄ գործընկերային հարաբերությունները և քննարկել հետագա հնարավոր համագործակցության ուղիները:

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял миссию по сбору фактов промежуточной стратегической оценки гражданской наблюдательной миссии ЕС
14 / 11 / 2023
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял миссию по сбору фактов промежуточной стратегической оценки гражданской наблюдательной миссии ЕС, которую возглавлял руководитель Директората мира, партнерства и кризисного регулирования Жиль Ростен.
Секретарь Григорян высоко оценил работу гражданской наблюдательной миссии ЕС и подтвердил готовность Армении продолжать оказывать поддержку работе миссии.
Стороны высоко оценили партнерские отношения Армения-ЕС и обсудили возможные пути дальнейшего сотрудничества.