ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում հավատարմագրված ԵՄ ռեզիդենտ և ոչ ռեզիդենտ դեսպանների, ԵՄ պատվիրակության ղեկավարի հետ
22 / 11 / 2023
Նոյեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում հավատարմագրված ԵՄ ռեզիդենտ և ոչ ռեզիդենտ դեսպանների, ԵՄ պատվիրակության ղեկավարի հետ:
Կողմերն անդրադարձ են կատարել տարածաշրջանային անվտանգային վերջին զարգացումներին: ՀՀ ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բանակցային ընթացքը և խաղաղ կարգավորման հնարավորությունները: Ա. Գրիգորյանը դեսպաններին նաև ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը:
Հանդիպմանը քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ երկկողմ համագործակցության զարգացմանը, անվտանգության ոլորտում համագործակցության ընդլայմանն ու ամրապնդմանը՝ Խաղաղության եվրոպական հիմնադրամի շրջանակներում, առնչվող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել նաև ՀՀ տնտեսության զանազանեցմանը:

Секретарь Совета безопасности Армении встретился с аккредитованными в Ереване послами-резидентами и послами-нерезидентами ЕС и главой делегации ЕС в РА
22 / 11 / 2023
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 22 ноября встретился с аккредитованными в Ереване послами-резидентами и послами-нерезидентами ЕС и главой делегации ЕС в РА.
в ходе встречи стороны обсудили последние события в области региональной безопасности. Григорян представил переговорный процесс по части нормализации армяно-азербайджанских отношений и возможности мирного урегулирования. Он также рассказал послам о проекте «Перекресток мира».
На встрече были обсуждены вопросы, связанные с развитием двустороннего сотрудничества РА-ЕС, расширением и укреплением взаимодействия в сфере безопасности, в рамках Европейского фонда мира. Была также отмечена диверсификация экономики РА.