ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Քրիստիան Դանիելսոնի հետ
Ապրիլի 8-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Շվեդիայի Թագավորություն կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում հանդիպել է Շվեդիայի վարչապետի գրասենյակի ԵՄ հարցերով նախարարի պետական քարտուղար Քրիստիան Դանիելսոնի հետ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ԵՄ ընդլայնվող համագործակցության շուրջ և կարևորել այդ հարաբերությունների նոր գործընկերության օրակարգը:
Քարտուղար Գրիգորյանը կարևորել է ԵՄ քաղաքացիական առաքելության ներկայությունը ՀՀ-ում և վիզայի ազատականացման երկխոսության հնարավոր շուտ մեկնարկը, ընդգծել է նաև իր ամբողջ կարողությամբ ՍԵՊԱ-ի գործարկման անհրաժեշտությունը: Ա.Գրիգորյանը մանրամասներ է ներկայացրել ապրիլի 5-ին Բրյուսելում անցկացված հանդիպումից և այդ համատեքստում կարևորել ՀՀ-ԵՄ տնտեսական հարաբերությունների զարգացման անհրաժեշտությունը:

The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan Met with Christian Danielsson
On April 8, during his working visit to the Kingdom of Sweden, Armen Grigoryan, Secretary of the Security Council of Armenia, met with Christian Danielsson, State Secretary to the Minister for EU Affairs of the Swedish Prime Minister's Office.
The interlocutors exchanged ideas on the expanding RA-EU cooperation and emphasised the new partnership agenda of these relations.
Secretary Grigoryan emphasised the presence of the EU civilian mission in RA, the start of the visa liberalisation dialogue as soon as possible and the need to launch the SEPA at all its capacity. A. Grigoryan presented details from the meeting held in Brussels on April 5 and in that context emphasized the need for the development of RA-EU economic relations.