ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Քրիստիան Դանիելսոնի հետ
Ապրիլի 8-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Շվեդիայի Թագավորություն կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում հանդիպել է Շվեդիայի վարչապետի գրասենյակի ԵՄ հարցերով նախարարի պետական քարտուղար Քրիստիան Դանիելսոնի հետ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ԵՄ ընդլայնվող համագործակցության շուրջ և կարևորել այդ հարաբերությունների նոր գործընկերության օրակարգը:
Քարտուղար Գրիգորյանը կարևորել է ԵՄ քաղաքացիական առաքելության ներկայությունը ՀՀ-ում և վիզայի ազատականացման երկխոսության հնարավոր շուտ մեկնարկը, ընդգծել է նաև իր ամբողջ կարողությամբ ՍԵՊԱ-ի գործարկման անհրաժեշտությունը: Ա.Գրիգորյանը մանրամասներ է ներկայացրել ապրիլի 5-ին Բրյուսելում անցկացված հանդիպումից և այդ համատեքստում կարևորել ՀՀ-ԵՄ տնտեսական հարաբերությունների զարգացման անհրաժեշտությունը:

Секретарь Совбеза Армении Армен Григорян провел встречу с Кристианом Даниелсоном
В ходе рабочего визита в Швецию Секретарь Совбеза Армении Армен Григорян провел встречу с государственным секретарем аппарата премьер-министра Швеции по делам ЕС Кристианом Даниелсоном.
Собеседники обсудили вопросы расширения сотрудничества Армения-ЕС и подчеркнули важность новой повестки этих отношений.
Григорян отметил важность присутствие гражданской миссии ЕС в Армении и скорейшего начала диалога по либерализации визового режима. Секретарь Совбеза представил подробности встречи, состоявшейся 5 апреля в Брюсселе, и в этом контексте подчеркнул необходимость развития экономических отношений Армения-ЕС.