ՀՀ ԱԽ քարտուղարն աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել Ֆինլանդիայի պառլամենտի պատգամավորների հետ
Ապրիլի 10-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Ֆինլանդիա այցի ընթացքում աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել Ֆինլանդիայի պառլամենտի պատգամավոր, Արտաքին գործերի հանձնաժողովի նախագահ և ՀՀ հարցերով ԵԽԽՎ զեկուցող Կիմմո Կիլյունենի ու ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Պիա Կաումայի հետ:
Մասնակիցները քննարկել են Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականացման գործընթացը, ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններն ու դրանց ավելի սերտացումը տարբեր ոլորտներում, ինչպես նաև Հայաստան-Ֆինլանդիա համագործակցային հարաբերությունները:
Հանդիպման մասնակիցները կարևորել են ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի դերը երկրների միջև խաղաղության հաստատման գործընթացում:

Секретарь Совета безопасности провел рабочий завтрак с депутатомы парламента Финляндии
10 апреля Секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян в ходе визита в Финляндию провел рабочий завтрак с депутатом парламента Финляндии, председателем комиссии по иностранным делам и докладчиком ПАСЕ по вопросам Армении Киммо Килюненом и председателем Парламентской ассамблеи ОБСЕ Пиа Каума.
Участники обсудили процесс осуществления демократических реформ в Армении, отношения Армения-ЕС и их дальнейшее сближение в различных сферах, а также отношения сотрудничества Армения-Финляндия.
Участники встречи подчеркнули важность роли Парламентской ассамблеи ОБСЕ в процессе установления мира между странами.